Strona używa plików cookies, więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w polityce prywatności.
Rozumiem

07-10-2015

25 lat TAN-VIET


Srebrny Jubileusz powstania TAN-VIET

25 lat temu, gdy w Polsce następowały zmiany, na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze zupy błyskawiczne marki VIFON – między innymi popularne do dziś Kurczak Złoty i Kurczak Curry. W 1990 roku TAN-VIET – dystrybutor produktów orientalnych, zapoczątkował swoją rynkową historię. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w Gdańsku w Restauracji Wietnamskiej, a w Pruszczu Gdańskim znajdował się magazyn i pozostałe biura.

Historycznie TAN-VIET prowadził w całej Polsce sieć restauracji orientalnych TaoTao, serwujących oryginalne dania kuchni dalekowschodniej. Na początku lat 2000 rozpoczęła się budowa nowej siedziby, a otwarcie kompleksu biurowo-magazynowego w Łęgowie przy ulicy Marco Polo 9, miało miejsce w kwietniu 2002 roku.

Obecnie Grupa Kapitałowa TAN-VIET to członek międzynarodowego Holdingu CERIOTI. CERIOTI opiera się na kilku filarach działalności. Pierwszy filar to produkcja w 2 fabrykach w Wietnamie i 2 zakładach produkcyjnych w Polsce. Kolejna podstawa działalności CERIOTI to międzynarodowy handel i dystrybucja. Oprócz Polski, TAN-VIET jest 100% właścicielem spółek także w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii. Ponadto prowadzi dystrybucję w innych krajach europejskich oraz działa także na Kubie. Trzeci filar stanowią nieruchomości, kolejny to sprzedaż detaliczna, a piąty filar to inwestycje. Synergia pięciu kluczowych filarów CERIOTI gwarantuje obecność produktów w 60 krajach świata.

Od 2002 roku TAN-VIET rozwija swoją działalność na Kubie. Oddział ma swoją siedzibę w Havanie przy 5th Avenue. TAN-VIET we współpracy z Mlekovitą, po raz pierwszy jako przedsiębiorstwo z Polski odniósł sukces handlowy realizując kontrakt na mleko. Kolejne osiągnięcia to regularne dostawy produktów mięsnych w konserwach oraz kontrakt na mięso z kurczaka we współpracy z Konspolem.

Na sukces holdingu CERIOTI pracuje 2500 pracowników na całym świecie. Obecnie w Polsce i w Europie zatrudnia blisko 500 pracowników, stawiając na kadrę specjalistów i managerów. Niektórzy z nich pracują w TAN-VIET od pierwszych dni jej istnienia lub ponad kilkanaście lat.

TAN-VIET osiągnął znaczący i wymierny sukces rynkowy w Polsce i w krajach Europy Środkowej. Od początku swojego istnienia pozostaje największym importerem produktów azjatyckich w Polsce, wyłącznym dystrybutorem popularnych marek VIFON, TaoTao i innych. Od lat z marką VIFON jest czołowym graczem kategorii zup błyskawicznych, a z marką TaoTao zdecydowanym liderem rynku sosów i makaronów orientalnych1 w Polsce. Ponadto marka VIFON dystrybuowana przez spółki na Słowacji i na Węgrzech to numer 1 na tamtejszych rynkach2.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi eksportu TAN-VIET w ostatnich dwóch latach został sklasyfikowany przez „Rzeczpospolitą” w „Rankingu Przedsiębiorstw o najwyższej dynamice udziału eksportu w sprzedaży”, odnotowując ponad 300% wzrost od 2009 i 2010 roku3. Zaufanie Kontrahentów i Konsumentów zostało potwierdzone również przez liczne nagrody zdobywane na przestrzeni wielu lat.

Dziś po 25 latach od powstania firmy TAN-VIET, Właściciel wraz z Zarządem i pracownikami, ma przyjemność świętować srebrną rocznicę, mając nadzieję, na kolejne dziesięciolecia współpracy, rozwoju i wzajemnego zaufania.

1 Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, kategoria sosów i makaronów orientalnych, wartościowy % udział w rynku, total Polska, dane zagregowane MAT II 14 – I 15

2 Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, kategoria zup błyskawicznych, wartościowy % udział w rynku, total Słowacja i total Węgry – osobne badania dla danych rynków, dane zagregowane MAT VI 14 – V 15

3 Lista 2000 - Ranking „Rzeczpospolitej" polskich przedsiębiorstw i eksporterów, Ranking Przedsiębiorstw o najwyższej dynamice udziału eksportu w sprzedaży, wydanie 2013, str. 6, wydanie 2014, str. 6

ZOBACZ NASZE NOWOŚCI

VIFON PHO GA - zupa o smaku kurczaka w stylu wietnamskim
60g VIFON PREMIUM

Ramen - zupa o smaku sosu sojowego z wakame kubek
60 g VIFON PREMIUM

Zupa o smaku owoców morza w stylu tajskim
67 g VIFON PREMIUM

VIFON PHO BO - zupa o smaku wołowiny w stylu wietnamskim kubek
60 g VIFON PREMIUM